درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - انجمن (مجامع علمی و صنفی) مدیریت ساخت و مدیریت پروژه


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو


انجمن های مرتبط با مدیریت ساخت و مدیریت پروژه
انجمن بتن ایران

معرفی انجمن بتن ایران
همراه با گسترش روزافزون مصرف سیمان و بتن در صنعت ساخت و ساز کشور، فکر ایجاد انجمنی که بتواند فعالیت‌های علمی، فنی و تحقیقاتی در این زمینه را مرکزیت دهد از مدتها قبل در ذهن دست اندرکاران این رشته وجود داشته‌است. فعالیتهای چندی در جهت عملی ساختن این فکر در سالهای دهه پنجاه شمسی به عمل آمده‌است ولی به هر دلیل هیچ یک از این فعالیت‌ها به نتیجه نرسیده‌است. اولین اقدام رسمی برای تشکیل انجمن بتن در سالهای اخیر به آذرماه ۱۳۷۵ بر می‌گردد که طی آن دو رویداد موازی و تقریبا هم‌زمان به وقوع پیوست. در رویداد اول گروهی از کارشناسان بتن‌شناسی و تکنولوژی بتن اقدام به تأسیس انجمنی بنام «انجمن ایرانی بتن شناسی» و گروهی دیگر از کارشناسان بتن و بتن آرمه و بتن پیش تنیده اقدام به تأسیس انجمنی بنام «انجمن ایرانی بتن» نمودند. هیأت مؤسس انجمن ایرانی بتن‌شناسی در جلسه تاریخ ۱۱/۹/۷۵ موجودیت انجمن را اعلام نمود. در نتیجه ممارست و فعالیتهای ممتد و پیگیری که توسط جمعی از کارشناسان و علاقه مندان این حرفه بعمل آمد. بدنبال این امر اولین جلسه مجمع عمومی اعضا موسس انجمن بتن ایران در تاریخ ۷۸/۱۱/۲۷ با حضور نمایندگان وزارت کشور تشکیل و ضمن انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان اساسنامه انجمن در ۲۶ ماده و ۲۵ تبصره به تصویب رسیده است.عده‌ای از این هیأت قبلا شاخه ایرانی انجمن بتن آمریکا (ACI)را در ایران پایه گذاری کرده و در آن فعالیت داشتند. این شاخه در فاصله سالهای ۵۷ – ۱۳۵۵ و از سال ۱۳۶۳ تاکنون فعالیت مستمر داشته و در این مدت توانسته‌است گردهمایی‌ها و سخنرانی‌های متعددی را در زمینه‌های مختلف صنعت بتن سازماندهی کند.وزارت کشور در جریان رسیدگی به پرونده‌های دو انجمن، با توجه به آن که هدفهای دو انجمن در اساسنامه تا حد زیادی مشابه یکدیگر بود و علاوه بر آن تعدادی از تقاضا کنندگان در هر دو گروه هیأت مؤسس عضویت داشتند، پیشنهاد کرد دو انجمن در هم ادغام شده و تشکیلات واحدی سازماندهی شود. این پیشنهاد مورد توافق هر دو گروه هیأت مؤسس قرار گرفت و اولین جلسه مشترک نمایندگان دو گروه در تاریخ ۱۱/۱۲/۷۶ در محل کانون فارغ التحصیلان دانشکده فنی تشکیل شد و مقدمات تدوین اساسنامه جدید تدارک دیده شد.این اساسنامه سرانجام با ۳۶ ماده و ۲۷ تبصره به تصویب نمایندگان دو گروه رسید و برای انجام مراحل قانونی به وزارت کشور ارسال شد. در این اساسنامه نام «انجمن بتن ایران» برای انجمن انتخاب شد. از جمله فعالیت های این انجمن برگزاری همایش های ملی در زمینه بتن مانند همایش روز بتن و کنفرانس ملی بتن برای آشنایی بیشتر همگان می باشد.

انجمن مدیریت پروژه ایران

معرفی انجمن مدیریت پروژه ایران
گرچه تلاشهای متعددی از اوایل دهه هفتاد برای شکل گیری انجمن مدیریت پروژه توسط افراد و نهاد های مختلف صورت گرفت، لیکن از سال۱۳۸۱، تلاش برای ثبت انجمن مدیریت پروژه در کشور، توسط آقای مهندس فرهاد نصرالله پور و راهنمایی آقایان دکتر محمد حسین صبحیه، دکتر محمد صادق قاضی زاده، مهندس غلامرضا ناصح، مهندس محمود نادری پور و مهندس محسن صفایی فراهانی آغاز گردید.در این راستا با جمع آوری تجارب انجمنهای مشابه، مطالعه و بررسی مدارک سایر انجمن‏ها و برگزاری جلسات کارشناسی با مشارکت فعالان شناخته شده مدیریت پروژه کشور، سند مقدماتی تشکیلات انجمن تهیه گردید. با توجه به اینکه مدیریت پروژه علاوه بر دانش تخصصی، به دلیل بعد اجرایی به عنوان یک حرفه نیز شناخته می شود؛ با هدف تاسیس انجمن علمی – حرفه ای مدیریت پروژه ایران، درخواست تاسیس انجمن بطور همزمان از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور پیگیری شد. وزارت کشور مجوز ” انجمن مدیران پروژه ایران” را در آبان ماه ۱۳۸۳ صادر و سپس مجمع عمومی آن برگزار گردید.کمیسیون انجمنهای علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در بهمن ماه ۱۳۸۳ مجوز تأسیس انجمن علمی مدیریت پروژه را صادر نمود. در خرداد ۱۳۸۴ اولین مجمع عمومی انجمن علمی تشکیل گردید.از جمله فعالیت این انجمن ایجاد و پیگیری بازدیدهای تخصصی از پروژه ها،سمینارهای فصلی مدیریت پروژه و برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه می باشد.

انجمن مهندسان مکانیک ایران

معرفی انجمن مهندسان مکانیک ایران
انجمن مهندسان مکانیک ایران در سال 1367 به همت گروهی از استادان و مهندسان علاقمند ، آقایان دکتر مهدی بهادری نژاد، مهندس محمد باقریان، مرحوم دکتر تقی ابتکار، مهندس اسماعیل حبیب زاده، دکتر سعید سهراب پور، دکتر احمد علی سهرابی، مهندس علی اکبر صابری زفرقندی، دکتر حسن ظهور، مهندس محسن مهرعلیزاده، مهندس مهرداد وفائی، دکتر فتح الله امی بمنظور گسترش و اعتلای علوم  و فنون مهندسی مکانیک و پاسخگویی به ضروری‌ترین نیازهای اقتصادی و صنعتی کشور و ارتقاء علوم و دانش تشکیل گردیده است و پس از تدوین اساسنامه و اخذ مجوز فعالیت از وزارت کشور در تاریخ 6/5/1370 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تحت شماره 5955 به ثبت رسیده است.

انجمن آموزش مهندسی ایران

معرفی انجمن آموزش مهندسی ایران
نظام آموزش مهندسی از مهمترین عناصر پیشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظایف آن به صورت مستمر و همگام با پیشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبینی و باز تعریف شود. این امر در كشورهای توسعه یافته سالها است كه به صورت بسیار ریشه دار و عمیق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پیگیری می شود. فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران از سال 1378 با توجه به برنامه های گروه علوم مهندسی و احساس ضرورت در تغییر و تحول در آموزش مهندسی و کافی نبودن بحث آموزش مهندسی دردانشگاه ها ، اقدام به انتشار فصلنامه آموزش مهندسی ایران نمود. همزمان با انتشار مجله تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، متقاضی تشكیل انجمن آموزش مهندسی شدند و در همین راستا بحث تشکیل انجمن آموزش مهندسی از طریق شورای گروه علوم مهندسی پیشنهاد شد.
جلسه تأسیس انجمن آموزش مهندسی ایران بنا به دعوت گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم و با همفکری تعدادی از انجمن­های مهندسی و معاونین آموزشی چند دانشگاه صنعتی کشور   درباره چگونگی تأسیس انجمن آموزش مهندسی ایران و انتخاب اعضای هیأت مؤسس انجمن برای تهیه اساسنامه و پیگیری سایر اقدامات در تاریخ 86/08/23 در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد

كانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران

معرفی كانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران
كانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران در تاریخ 1378/11/18 به شماره 504 در وزارت كار و امور اجتماعی به ثبت رسیده است.این کانون با عضویت 31 انجمن شرکتهای ساختمانی ، تأسیساتی و تجهیزاتی استان های سراسر کشور تشکیل گردیده و هم اکنون نماینده ی قانونی بالغ بر 25000 شرکت پیمانکار عضو انجمن های استانی سراسر کشور می باشد.
کانون سراسری به عنوان مرجعی معتمد برای آبادانی کشور مأموریت دارد تا با هم افزایی توان ها و روحیه ای تعامل پذیر با ارتقای سطح دانش فنی، تکنولوژیکی، مدیریتی و کیفی اعضای صنف آبادگر ضمن رعایت و حفظ حرمت و کرامت انسانی برای ساختن ایرانی آباد و جهانی پایدار گام هایی مؤثر بردارد.
کانون سراسری با ارتقای نقش خود در جهت نیل به اهداف اساسنامه ای در راستای توسعه ی پایدار با ایجاد تعامل بیشتر و تقویت ارتباط مؤثر با عوامل مرتبط و ذینفع در عمران و آبادانی کشور با آموزش و اشاعه ی فرهنگ کار تیمی و فعالیت های استراتژی محور به منظور دستیابی به جایگاه واقعی و قانونی خود و اعضاء در سطوح ملی و منطقه ای فعالیت نموده تا بتواند با حضور مؤثر در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری به رسالت حقیقی خود جامه عمل بپوشاند.
کانون سراسری از طریق هماهنگ ساختن کوشش ها و فعالیت های انجمن های عضو و ایجاد زمینه های مطلوب برای همکاری و تبادل نظر و انتقال تجربیات و تجمیع امکانات و ظرفیت های انجمن های استان های سراسر کشور در جهت اعتلای کمی و کیفی در امر سازندگی و آبادانی کشور تلاش نموده و با همکاری سایر تشکل های بخش خصوصی و مسئولین مرتبط بخش دولتی در راستای تحقق اهداف اقدام می نماید. این کانون در حال حاضر یکی از اعضای فعال و تأثیرگذار "شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی، حرفه ای کشور" و عضو "نهاد تعامل" است که از نمایندگان 16 تشکل بخش خصوصی، معاونان و مدیران کل بخش فنی و اجرایی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تشکیل شده و بصورت رسمی براساس تفاهم نامه فی مابین نسبت به ایجاد زبان و نگاهی مشترک بین دولت و نهادهای مدنی و ایجاد وفاق بین دست اندرکاران طرح های توسعه برای افزایش بهره وری از توانمندی های فنی و تخصصی جامعه در راستای توسعه ی پایدار کشور اقدام می نمایند.
کانون سراسری دارای دو شورای مهم مشورتی به نام های "شورای دبیران و رؤسای هیأت مدیره ی انجمن های عضو کانون سراسری" و "شورای ادواری" می باشد که به صورت سنتی حتی قبل از تشکیل کانون سراسری هماهنگی های لازم را بین انجمن های عضو فراهم می نموده در جلسات شورای ادواری علاوه بر 31 انجمن عضو رسمی کانون سراسری از تشکل های دیگر از جمله انجمن شرکتهای ساختمانی و انجمن شرکتهای پیمانکار تأسیسات و تجهیزات صنعتی ایران، انجمن شرکتهای راهسازی ایران و شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی، حرفه ای کشور جهت حضور دعوت بعمل می آید. جلسات شوراهای مذکور حدوداً هر 45 روز یکبار و به تناوب تشکیل می گردد. لازم به ذکر است که مسائل داخلی استان ها توسط انجمن های استانی پیگیری شده و مواردی که نیاز به پیگیری و هماهنگی در سطح کشور و در مرکز را داشته باشد پس از طرح و بررسی در جلسات شوراهای “ادواری” و “دبیران و رؤسا” توسط هیأت مدیره ی کانون سراسری پیگیری و حل و فصل می گردد.


انجمن خوردگی ایران

معرفی انجمن خوردگی ایران
 انجمن خوردگی ایران در دیماه 1372 با همكاری متخصصین خبره و اساتید دانشگاهها و با هدف ارتقاء سطح دانش و مهندسی خوردگی، تلاش برای حفظ سازه‌ها، تاسیسات و زیرساختهای صنعتی و غیر صنعتی در مقابل خوردگی، جلوگیری از هدررفت میلیاردها تومان سرمایه ملی و همچنین به‌منظور كاهش خسارات جانی و مالی ناشی از خوردگی تاسیس شد. این انجمن از بدو تاسیس تاكنون با:
    ارائه خدمات علمی و اجرایی مرتبط با علم و مهندسی خوردگی،
    برگزاری سمینارهای ملی و بین‌المللی،
    برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی،
    انتشار كتب و نشریات،
    فعالیت و همكاری با ارگانهای ذیربط در خصوص رتبه‌بندی شركتهای فعال در زمینه مهندسی خوردگی و حفاظت فلزات،
    اطلاع‌رسانی در خصوص كنگره‌ها و همایشها،
    برگزاری و فراهم‌كردن امكان بازدید از شركتها و كارخانه‌های فعال در زمینه‌های مرتبط،
    برگزاری همایشهای یكروزه،
    برگزاری مسابقه عكس و
    تجلیل از فارغ‌التحصیلان برتر رشته خوردگی
تلاش كرده است تا فرهنگ حفظ و نگهداری تجهیزات صنعتی و غیرصنعتی و مبارزه با خوردگی را اشاعه داده و خدمات علمی متنوعی را به فعالان این عرصه ارائه نماید.
این انجمن با ایجاد ارتباطات علمی گسترده و پویا با مراكز علمی معتبر، سعی در به‌روز نگهداشتن اطلاعات تخصصی، گسترش ارتباطات علمی با دنیای خارج و افزایش خدمات ارائه‌شده به اعضای خود داشته است. تعداد اعضای حقیقی و حقوقی انجمن خوردگی ایران به ترتیب از حدود 700 و 60 عضو در سال 1381 به بیش از 3600 عضو در بهمن ماه 1392 رسیده است. انجمن خوردگی ایران از معدود انجمنهای علمی است كه توانسته است با تلاش هیئت‌مدیره، كاركنان و اعضای خود، ساختمان جداگانه‌ای تهیه و به فعالیتهای بخشهای آموزش و انتشارات خود با انسجام و مدیریت موثرتری ادامه دهد. فعالیتهای گسترده و بخشهای پرتلاش و متعدد انجمن در كنار مدیریت كارآمد آن سبب گردید تا این انجمن بتواند به افتخارات متعددی دست یابد.

انجمن سیستم های فازی ایران

 معرفی انجمن سیستم های فازی ایران

پس از معرفی نظریه ‎ فازی توسط پرفسور لطفی ‎ زاده استاد ایرانی تبار دانشگاه برکلی در سال 1965 میلادی، این نظریه در سطح جهانی روبه پیشرفت و توسعه قابل ملاحظه ‎ ای نمود. از جمله این پیشرفتها می ‎ توان به ورود نظریه ‎ فازی در بسیاری از رشته ‎ های علوم و مهندسی، برگزاری دهها کنفرانس بین ‎ المللی در موضوعات نظریه فازی، چاپ و انتشار صدها مقاله درمجلات علمی، ورود نظریه فازی در صنعت و ساخت وسایل و تجهیزات گوناگون با بهره ‎ گیری از منطق فازی اشاره کرد.

  با توجه به رشد روزافزون و استقبال عمومی از نظریه فازی، در سطح جهانی تشکیل انجمن ‎ های فازی مورد توجه محافل علمی کشورها قرار گرفت که نتیجه آن تأسیس دهها انجمن علمی و گروههای کاری در زمینه نظریه فازی در جهان بوده است. از جمله این انجمن ‎ ها می ‎ توان به انجمن بین ‎ المللی سیستم ‎ های فازی ( IFSA ) اشاره کرد که در سطح جهانی فعال است و هر دو سال یکبار کنفرانس بین ‎ المللی سیستم ‎ های فازی را برگزار می ‎ کند و مجله Fuzzy Sets and Systems را منتشر می ‎ کند.

  در کشور ما نیز طی بیست سال گذشته نظریه فازی بتدریج مورد توجه و استقبال جامعه علمی قرار گرفت و در شاخه ‎ های گوناگون آن نظیر منطق فازی، ریاضیات فازی، آمار فازی، بهینه ‎ سازی فازی، کنترل فازی و سایر رشته ‎ های فازی فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی روبه افزایش نهاد و چندین کنفرانس ملی و بین ‎ المللی با موضوعات نظریه فازی در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی برگزار گردید که از جمله می ‎ توان به برگزاری دو کنفرانس تحت عنوان نظریه مجموعه ‎ های فازی در دانشگاه شهیدباهنر کرمان، به کمک کنفرانس بین ‎ المللی در مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات،‌ یک کنفرانس بین ‎ المللی در دانشگاه تبریز و سومین کنفرانس فازی در دانشگاه سیستان و بلوچستان، چهارمین کنفرانس سیستم ‎ های فازی در دانشگاه مازندران و پنجمین کنفراس سیستم ‎ های فازی در دانشگاه امام حسین (ع) اشاره کرد. روند این کنفرانس ‎ ها نشان می ‎ دهد با گذشت زمان تعداد شرکت ‎ کنندگان کنفرانس و مقالات ارایه شده افزایش چشمگیری داشته است. از این ‎ رو تأسیس انجمنی در زمینه فازی که بتواند ضمن انسجام بخشیدن به فعالیت محققان در زمینه نظریه فازی موجبات رشد و گسترش آن را فراهم نماید همواره مورد توجه بوده است.

  در سال 1381 انجمن سیستم ‎ های فازی به عنوان زیرشاخه ‎ ای از انجمن آمار ایران پذیرفته شد که نقش مهمی در شکل ‎‎ گیری انجمن سیستم ‎ های فازی ایفا نمود. جا دارد در اینجا از حمایت و پشتیبانی انجمن آمار کمال تشکر و قدردانی را بعمل آوریم و این ابتکار انجمن آمار را به عنوان یک انجمن مادر در زایش انجمن ‎ های جدید به عنوان یک الگوی شایسته مورد توجه قرار دهیم.
 انجمن مهندسی پل ایران

معرفی انجمن مهندسی پل ایران
احداث و توسعه شبكه راه و راه آهن از اصول پیشرفت هر كشور است كه هر ساله بخش مهمی از اعتبارات سالیانه كشورها را بخود اختصاص می دهد. در مسیر هر راه پلهای زیادی احداث می شود كه هزینه اجرای آنها صدها برابر مسیر راه مشابه آن می باشد.
وجود پلهای قدیمی مانند سی و سه پل و پل خواجو در اصفهان و ... که چندین صد سال عمر دارند نشانه تبحر معماران قدیمی کشورمان در اجرا ی پلهای مستحکم بوده است. در پنجاه سال اخیر صنعت پل سازی در سطح جهانی رشد قابل ملاحظه ای داشته و انواع پلهای بزرگ و کوچک در مسیر بزرگراهها، راههای اصلی و فرعی ساخته شده است. با توجه به گستردگی کشور عزیزمان ایران و لزوم بازرسی و تعمیر و نگهداری پلهای موجود و همچنین نیاز به احداث پلهای متعدد دیگر، لزوم تاسیس نهاد و انجمنی که ضمن آشنایی بیشتر مهندسین با انواع روشهای تحلیل، طراحی و اجرای پلها، آنها را با آخرین دستاوردهای جهانی در این زمینه آشنا سازد و همچنین با عنایت به مسائل و شرایط اقلیمی، محیطی و جغرافیایی کشور و به منظور رفع مشکلات موجود و تهیه ضوابط و دستورالعملهای مورد نیاز، تحقیقات را نهادینه کرده و جهت دهی نماید کاملا ضروری به نظر می رسید. با این وجود انجمن مهندسی پل ایران به همت برخی از استادان، صاحبنظران و پژوهشگران مهندسی پل تأسیس گردید.انجمن مهندسین عمران ایران

معرفی انجمن مهندسین عمران ایران
نظر به ارتقاء دانش حرفه ای مهندسان وآشنایی با روشها و شیوه های جدید ساخت یا مقاوم سازی انبیه , نیاز به شركت و یا گذراندن دوره های باز آموزی وجود دارد.
در این راستا انجمن مهندسین عمران ایران در طول 14 سال گذشته همواره در این جهت حركت كرده و برگزاری همایشها , دوره ها و كلاسهای آموزش حرفه ای جهت مهندسین عمران گواه این مدعاست.
 این دوره هاكه جهت تمدید  و یا ارتقای پایه پروانه اشتغال بكار حرفه ای مهندسان پایه 1و2 برگزار میگردد شامل دروس آموزشی و باز آموزی رشته مهندسی عمران بوده و در قالب 8 تا 24 ساعت برگزار می گردد؛ همچنین این انجمن , جهت آموزش روشهای نوین مقاوم سازی نیز اقدام به برگزاری دوره های مقاوم سازی انبیه ؛ مشتمل بر قسمتهای :
- بررسی آسیب پذیری سازه ها , اثر زلزله , شرایط بهره برداری ومحیطی
- ارزیابی عملكرد سازه ها
- روشهای بهسازی سازه ها
- مصالح و روشهای اجرائی و ...نموده است.
* كمك به سازندگی كشور جمهوری اسلامی ایران
* تحقیق ، شناخت ، ترویج ، تكوین و ارتقاء سطح علوم و فنون مهندسی عمران و رشته های وابسته .
* دفاع از شئون و حقوق مهندسین عمران و رشته های وابسته
* تحقیق ، شناخت حفظ و ترویج فنون سنتی معماری و مهندسی عمران ایران .
* ایجاد یك هسته فكری تخصصی  با مشاركت صاحب نظران رشته مهندسی عمران و رشته های وابسته به عنوان یك مرجع علمی و صاحب نظر در كشور .

انجمن مهندسی سواحل و سازه های دریایی ایران

معرفی انجمن مهندسی سواحل و سازه های دریایی ایران
 انجمن مهندسی سواحل و سازه های دریایی ایران با شماره ثبت 33070 موسسه ای غیرانتفاعی و مردم نهاد متشكل از مهندسین، متخصصین، دانش پژوهان و اساتید دانشگاه های كشور در زمینه سواحل، بنادر و سازه های دریایی است كه با هدف ایجاد حلقه ارتباطی بین سازمانها و ارگان های دولتی، شركت های مهندسین مشاور، دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی در عرصه داخلی و بین الملل تشكیل شده و از اعضایی بهره می‌گیرد كه از سالها تجربه علمی، تخصصی و اجرایی در زمینه مهندسی سواحل و سازه های دریایی برخوردارند. این انجمن تحت نظارت كمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت دارد.

 انجمن ایرانی تحقیق در عملیات

معرفی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات

به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علم و توسعه كمی و كیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزش و پژوهشی در زمینه های مربوط به انجمن ایرانی تحقیق در عملیات تشكیل گردید.
انجمن موسسه ای است غیرانتفاعی است و در زمینه علمی و پژوهشی و فنی فعالیت می كند.
ظایف و فعالیتهای انجمن عبارتند از:
انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین المللی بین محققان و متخصصانی كه به گونه ای با علم تحقیق در عملیات سرو كار دارند.
همكاری با نهادهای اجرائی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری طرح ها و برنامه های مربوط به امور آموزش و پرورش در زمینه علمی موضوع فعالیت انجمن.
ترغیب و تشویق پژوهش گران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز.
ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی.
تشكیل گردهمایی های علمی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی.

انجمن مهندسی صنایع ایران

معرفی انجمن مهندسی صنایع ایران، عماد مهندسی صنایع کشور

فرصت گرانبهایی است که بتوان مستقیماً با آن گروه از جامعه مهندسی صنایع کشور که از طریق انجمن بهم پیوسته‌اند مرتبط شد. مستحضرید که انجمن یگانه نهاد علمی، مستقل، اندیشه‌ورز و داوطلبانه کشور در تخصص مهندسی صنایع است که با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان جمعی و گروهی اساتید و متخصصین صنایع بالاخره در سال 1378 تأسیس و پا به عرصه وجود نهاد.
انجمن دارای اهدافی جامع و فراگیر است که ماده یک اساسنامه به شرح ذیل به آن معطوف شده است:
• توسعه و گسترش کاربرد مهندسی صنایع در ایران،
• ارتقای دانش مهندسی صنایع،
• توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص در زمینه مهندسی صنایع،
• بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی مهندسی صنایع در سطح کشور.
انجمن علمی سازه های فضاکار ایران

معرفی انجمن علمی سازه های فضاکار ایران
به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی سازه های فضاکار و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه رشته عمران(گرایش های سازه،سازه های هیدرولیکی،مهندسی زلزله،مکانیک،خاک،سازه های دریایی،مهندسی مدیریت ساخت،مهندسی پی)، رشته معماری (مهندسی معماری،مهندسی معماری اسلامی،معماری نوین)،رشته مکانیک(طراحی جامدات،ساخت و تولید،الکترومکانیک،طراحی کاربردی)، رشته متالوژی(مهندسی موارد،مهندسی فلزات،متالوژی صنعتی،متالوژی استخراج)،انجمن سازه های فضاکار ایران تحت مجوز وزارت علوم،تحقیقات و فناوری تشکیل گردید.

انجمن تونل ایران

معرفی انجمن تونل ایران
 با توجه به اهمیت روزافزون تونل و فضاهای زیرزمینی ازجهات گوناگون مانند حفاظت از محیط زیست، صرفه جویی در مصرف انرژی، ایمنی، کم کردن مسافت و لزوم جهت‏دهی به این مطالعات، طرح‏ها و مسائل اجرایی این نوع سازه‏  ها بیش از پیش مشهود می‏باشد. در همین راستا انجمن تونل ایران به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقاء دانش فنی این صنعت و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی، پژوهشی و اجرایی در تیرماه سال 1377 با مشارکت متخصصان و صاحب نظران این صنعت شروع به فعالیت نمود و  درخرداد ماه سال 1378  به عنوان عضو ملی انجمن بین المللی تونل  شناخته شد.
با توجه به اهمیت روزافزون تونل و فضاهای زیرزمینی، لزوم جهت ‏دهی به مطالعات، طرح‏ها و مسائل اجرایی این نوع سازه‏ها بیش از پیش مشهود می‏باشد. ایجاد و تقویت ظرفیت مطالعاتی و اجرایی در کشور، یک راهبرد اساسی برای دستیابی به اهداف برنامه های توسعه، تبادل اطلاعات، ارتقای عملکردها و توسعه توانمندی های فنی می باشد. در همین راستا انجمن تونل ایران به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای دانش فنی این صنعت و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی، پژوهشی و اجرایی  با مشارکت متخصصان و صاحب نظران این صنعت فعالیت می نماید. با تاکید بر اینکه خط مشی انجمن تونل ایران بر مشارکت بیشتر اعضای انجمن می باشد انجمن تونل ایران از هرگونه  همکاری اعضای حقیقی و حقوقی و نیز افرادی که به هر نحو با صنعت تونل مرتبط هستند در هر یک از زمینه های مذکور استقبال می نماید. امید است که با همکاری اعضای انجمن و علاقمندان این رشته گام های موثری در جهت پیشبرد صنعت تونل ایران برداشته شود.

انجمن مهندسان راه وساختمان ایران

معرفی انجمن مهندسان راه وساختمان ایران
احتراما انجمن مهندسان راه وساختمان ایران با همت و تلاش تنی چند از علاقه مندان این حرفه، با همکاری گروهی از اعضای شاخه مهندسی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و دست اندرکاران و مسئولین اجرایی کشور در آذر ماه 1373 شکل گرفت و با حمایت و مساعدت های ارزنده وزارت مسکن و شهرسازی در محل سازمان مجری مستقر گردید.هدف از آن تبادل افکار، اندیشه ها و متشکل نمودن فعالیتهای پراکنده مهندسی برای سازندگی و آبادانی کشور می باشد.  انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران با تکیه بر چنین تفکری و با درنظر داشتن زمینه هایی چون ایجاد ارتباط علمی و تحقیقاتی میان مهندسان پایه عرصه فعالیت های حرفه ای کشور گذاشته است تا مسیر تلاشهای پراکنده علمی، حرفه ای و فنی مهندسی راه و ساختمان کشور را هماهنگ سازد.

انجمن مهندسی سازه ایران

معرفی انجمن مهندسی سازه ایران
انجمن مهندسی سازه ایران به‌ منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی مهندسی سازه و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در این زمینه‌ تشکیل و در تاریخ ۹۰/۵/۱۸موفق به کسب مجوز تاسیس از کمیسیون انجمنهای علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گردیده است. از جمله فعالیت های این انجمن برگزاری دو دوره کنفرانس ملی مهندسی سازه و یک دوره کنفرانس بین المللی مهندسی سازه می باشد.

انجمن مدیریت منابع انسانی ایران

معرفی انجمن مدیریت منابع انسانی ایران
به منظور تقویت و ارتقاء قابلیت و توان مدیران منابع انسانى در راستاى کمک به توسعه اقتصادى، علمى، فنى و بازرگانى موسسات صنعتى و خدماتى کشور و ایجاد آمادگى براى راهیابى به بازارهاى جهانى، «انجمن مدیریت منابع انسانى ایران» تشکیل گردیده است و داراى شخصیت حقوقى مستقل و استقلال مالى مى‌باشد و به صورت صنفى و غیر انتفاعى فعالیت مى‌نماید.انجمن مدیریت منابع انسانى در راستاى اشاعه فرهنگ، توسعه دانش و ارتقاى سطح پژوهش در حوزه مدیریت منابع انسانی در نظر دارد بین محققان و متخصصانى که به گونه‌اى با دانش مدیریت منابع انسانى و توسعه نظام‌هاى مربوطه سروکار دارند، ارتباط برقرار نماید.ایجاد فضاى مناسب جهت تبادل اطلاعات، تجربیات، ایده‌ها و بررسى مسائل مشترک و صنفى اعضاء از جمله برنامه‌هاى انجمن است که در جهت تحقق این هدف تشکیل گردهمائى‌هـاى علمى مرتبط با مدیریت منابع انسانى درسطح ملى، منطقه‌اى و بین المللى و اعزام نماینده به گردهمـایى‌هاى مشابه مد نظر است. همچنین ایجاد بانکهاى اطلاعاتى از آخرین دست آوردها و پیشرفتهاى علمى، انتشار کتب و نشریات و طراحى نرم افزارهاى مرتبط که مى‌تواند بسیار سودمند باشد، در دستور کار قرار دارد.

انجمن مدیریت منابع انسانی به عنوان ارگانى تخصصى در نظر دارد ضمن همکارى با نهادهاى ذیربط، در سیاستگذارى و تدوین قوانین و مقررات مربوط مشارکت نماید.

انجمن مهندسی زلزله ایران

معرفی انجمن مهندسی زلزله ایران
هدف انجمن مهندسی زلزله ایران افزایش همکاری در میان محققان و مهندسین ایران در شاخه مهندسی زلزله و مدیرت خطر، درمیان گسترش تغیر و تحول دانش و ایدهها که در نتیجه تحقیقات و آزمایش های تجربی به وجود آمده است می باشد. بعلاوه نقش فعالی درجهت کاهش خطر زمین لرزه در ایران با هدف اصلی کاهش تلفات انسانی و منابع داشته باشد.
انجمن مهندسین نقشه بردار ایران

معرفی انجمن مهندسین نقشه بردار ایران
جامعه مهندسان نقشه بردار ایران، تشکلی است غیردولتی، حرفه ای، غیرسیاسی و غیرانتفاعی در رشته مهندسی نقشه برداری (ژئوماتیک) و دارای پروانه فعالیت از وزارت کشور میباشد و تنها تشکل ایرانی که عضو فدراسیون بین المللی نقشه برداری (FIG) میباشد. این تشکل در سال ۱۳۵۸ توسط برخی از پیشکسوتان و فعالان رشته تحت عنوان جامعه نقشه برداران ایران تاسیس گردیده و در سال ۱۳۸۸ با توصیه وزارت کشور و تغییر اساسنامه به نام جامعه مهندسان نقشه بردار ایران تغییر یافت.ایجاد محیطی حرفه ای برای مهندسان نقشه بردار به منظور شناسایی توانمندیهای بالقوه و تلاش برای بالفعل نمودن آن جهت فراهم نمودن زمینه های مشارکت بهینه در اجتماع و دولت از چشم اندازهای این تشکل بوده و امید است تا بتواند در طیف گسترده ای از فعالیتهای فنی، علمی و اجتماعی موثر بوده و منشأ اثرات مثبت باشد.

انجمن سازه های فولادی ایران

معرفی انجمن سازه های فولادی ایران
انجمن سازه های فولادی ایران به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علم و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های مربوط به انجمن سازه های فولادی ایران که از این پس در اساسنامه انجمن نامیده می شود , تشکیل می گردد.انجمن مؤسسه ای غیرانتفاعی است و در زمینه های علمی و پژوهشی و فنی فعالیت می کند و از تاریخ ثبت دارای شخصیت حقوقی است و رئیس هیات مدیره آن نماینده قانونی انجمن می باشد . مرکز انجمن در شهر تهران می باشد و شعب آن پس از موافقت کمیسیون انجمن های علمی می تواند در هر منطقه از کشور تشکیل شود .
انجمن مهندسی مکانیک خاک و مهندسی پی (ژئوتکنیک) ایران

معرفی انجمن مهندسی مکانیک خاک و مهندسی پی (ژئوتکنیک) ایران
انجمن مکانیک خاک و مهندسی پی (ژئوتکنیک) ایران یکی از پرسابقه‌ترین گروه‌های مهندسی در ایران است که از سال ۱۳۵۰ کار خود را آغاز نموده است. انجمن با هدف شناساندن جایگاه حرفۀ ژئوتکنیک و کارشناسان آن و نیز ایجاد همکاری و هماهنگی بین ایشان در زمینه‌های علمی،‏ کاری و پژوهشی تشکیل شده است. اعضای انجمن از بین کارشناسان و متخصصان دانش آموختۀ رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی زمین‌شناسی و سایر رشته‌های وابسته که در زمینۀ ژئوتکنیک فعالیت می‌نمایند، انتخاب شده‌اند. انجمن تاکنون گام‌های موثری در زمینۀ هماهنگی فعالیت‌های حرفه‌ای، تدوین ضوابط کاری، تهیۀ آیین‌نامه‌ها، برپایی همایش‌های علمی و فنی، انتشار نشریه‌های خبری و علمی و نیز برقراری ارتباط با نهادهای داخلی و بین‌المللی فعال در زمینۀ ژئوتکنیک برداشته است. انجمن مهندسین خاک و پی (ژئوتکنیک) ایران یکی از اعضای قدیمی و فعال انجمن بین‌المللی مکانیک خاک و مهندسی ژئوتکنیک است که ارتباط خود را تاکنون حفظ کرده است.

انجمن مدیریت فناوری ایران

معرفی انجمن مدیریت فناوری ایران
 انجمن علمى مدیریت فناوری ایران در تاریخ ۱۱ / ۲ / ۸۱ مورد تصویب دفتر انجمن‌هاى علمى ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناورى قرار گرفته و این مصوبه در تاریخ ۳ / ۴ / ۸۱ به هیأت مؤسسین ابلاغ گردید. ایده تأسیس انجمن در دفتر مطالعات تکنولوژى دانشگاه صنعتى شریف و در دوره عالى مدیریت تکنولوژى (پائیز و زمستان ۷۸ ) شکل گرفت. البته قبلاً نیز تلاش‌هایى توسط برخى متخصصان این رشته انجام گرفته بود, ولى هیأت مؤسسین فعلى انجمن توسط دفتر مطالعات تکنولوژى دعوت شده و اولین جلسه هیأت مؤسسین, در تاریخ ۷ / ۲ / ۷۹ در دانشگاه صنعتى شریف تشکیل گردید . در نتیجه این جلسه ، تقاضانامه تأسیس انجمن(داراى ۲۴ امضاء) به‌همراه طرح توجیهى تأسیس انجمن، در تاریخ ۲۴ / ۲ / ۷۹ به دفتر انجمن‌هاى علمى وزارت علوم، تحقیقات و فناورى فرستاده شد. پس از تکمیل مدارک و رفت‌وآمدهاى بسیار, بالاخره در تاریخ ۱۷ / ۷ / ۷۹ موضوع انجمن در کمیسیون مربوطه براى اولین بار مطرح و رد شد.دومین نامه درخواست تصویب انجمن در تاریخ ۱۵ / ۱۱ / ۷۹ به وزارت علوم، تحقیقات و فناورى ارسال شد. براى دومین بار موضوع انجمن در تاریخ ۲۸/۱۲/۷۹ مطرح و مورد مخالفت قرار گرفت. پس از تغییر معاون پژوهشى وزارت علوم ، تحقیقات و فناورى و جایگزینى دکتر منصورى به جاى دکتر توکل، براى سومین بار تقاضاى تأسیس انجمن علمى مدیریت تکنولوژى در تاریخ ۹ / ۱۱ / ۸۰ به کمیسیون مربوطه ارسال شد و در تاریخ ۱۱ / ۲ / ۸۱ براى سومین بار مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC

معرفی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
مراحل کلی توسعه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
به موازات سیاست گ‍‍ذاری های انجام شده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون ISC ، این پایگاه برنامه‌های خود را بدون وقفه اجرا نموده و به انجام امور عملیاتی می پردازد. برهمین اساس، ISC در چندین مرحله به توسعه خود ادامه می‌دهد:
۱٫ بررسی و تحلیل مجلات معتبر فارسی در نظام‌ها و فرآورده‌های چندگانه ISC از سال ۱۳۷۸ تا کنون
۲٫ درون دهی و پردازش مجلات معتبر عربی کشورهای اسلامی از سال ۲۰۰۵ تا کنون در فرآورده‌های مختلف نظام ISC
3. پردازش و تحلیل مجلات علمی انگلیسی ایران و سایر کشورهای اسلامی از سال ۲۰۰۵ تا و ارائه نتایج آن از طریق فرآورده‌های مختلف ISC جهت دسترس پذیری جامعه علمی
۴٫ زبان های ترکی، اندونزیایی، مالزیایی، فرانسوی و … در دستور کار ISC قرار دارند و مقدمات این فعالیت ها، برنامه ریزی و به تدریج با توسعه تشکیلات سازمانی ISC یکی پس از دیگری به مورد اجرا گذاشته خواهد شد. توزیع نشریات در جهان اسلام در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مورد مطالعه قرار گرفت و در گام نخست، ۱۳۵۲ نشریه به عنوان مجلات معتبر براساس آئین نامه نمایه سازی استنادی نشریات معتبر برای ISC انتخاب شد.

مؤسسه اطلاعات علمی (ISI)

معرفی مؤسسه اطلاعات علمی (ISI)
یکی از مؤسسات معتبر جهان در زمینه معرفی مقالات معتبر علمی در تخصصهای مختلف، موسسه اطلاعات علمی (ISI) (Institute for Science Information) است. یکی از شیوه‎های بدیعی که در ۳۰ سال اخیر در غرب رایج شده است، توجه به مآخذ مقالات علمی به عنوان ابزاری برای بازیابی مقالات جدید، تحلیل محتوای آنها، ربط موضوعی میان نوشته‎ها و مسائلی از این قبیل است. در مطالعه استنادی که امروزه در بررسی روابط مفهومی نوشته‎ها مورد توجه است، رابطه میان مدرک استناد دهنده و مدرک مورد استناد بررسی می‎شود و هر گاه بکوشیم قواعدی را که بر این رابطه حاکم است و یا قواعدی را که به این رابطه نسبت می‎دهیم کشف کنیم به تحلیل استنادی دست زده‎ایم. تنها حوزه اسلامی که تشابه با تحلیل استنادی دارد علم الحدیث است که سابقه آن به قرون نخستین هجری می‎رسد.تحلیل استنادی را می‎توان روش حاصل از نمایه‎های استنادی دانست که در دهه ۱۹۶۰ ISI (مؤسسه اطلاعات علمی) آن را بنیاد نهاد.ISI وابسته به مؤسسه تجاری تامسون (The Thomson Corporation) امریکا است. دفتر مرکزی ISI در فیلادلفیا (دانشگاه فیلادلفیا) است و شعب اقماری آن در کشورهای آمریکا، انگلستان، ایرلند، توکیو و سنگاپور مستقر است. ۴۵ سال پیش ISI برای پژوهشهای علمی و تحقیقاتی تأسیس گشت و به منطور اجتماع تمامی محصولات ISI در یک محیط ( وب Web) و همچنین سهولت و تسریع دستیابی، در سال ۲۰۰۱ محصول جدید خود به نام ISI Web of Knowedge را ارائه نمود.

انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA)

معرفی انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA)
IPMA – انجمن بین المللی مدیریت پروژه- قدیمی‌ترین اتحادیه جهانی انجمن های مدیریت پروژه در سطح دنیاست که اکثر کشورهای اروپایی و برخی از انجمن‌های مدیریت پروژه در کشورهای قاره آسیا ، آفریقا و آمریکا را در برمی‌گیرد که انجمن مدیریت پروژه ایران نیز به عضویت این اتحادیه جهانی درآمده است و گواهی‌نامه های بین‌المللی IPMA متشکل از چهار سطح گواهینامه های مربوط به مدیریت پروژه بوده که برگزاری آزمون و ارزیابی‌های اعطاء آن توسط انجمن مدیریت پروژه در ایران برگزار می‌گردد تفکیک گواهینامه های مذکور به چهار سطح متمایز به دلیل ارتقاء سطح کیفی و کمی گواهینامه‌ها می‌باشد.

کنفرانس های مدیریت ساخت و پروژه

معرفی کنفرانس های مدیریت ساخت و پروژه
مجموعه کنفرانس های ملی مدیریت ساخت و پروژه در بهمن ماه هرسال به میزبانی یکی از مراکز علمی یا صنعتی کشور برگزارمیشود. امید است با مشارکت اساتید و ایجاد پل ارتباطی بین متخصصین دانشگاهی و خبرگان صنعت ساخت گامی موثر در جهت ارتقاء دانش مدیریت ساخت و مدیریت پروژه در کشور برداریم.از جمله فعالیت های این گروه برگزاری اولین کنفرانس تخصصی مدیریت ساخت و پروژه و برگزاری دومین کنفرانس ملی مدیریت ساخت و پروژه در سطح ملی و برگزاری اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی مدیریت ساخت و پروژه می باشد.

موسسه بین المللی بتن امریکا ACI

معرفی موسسه بین المللی بتن امریکا ACI
موسسه بین المللی بتن امریکا ACI یکی از معتبرترین مؤسسات علمی و فنی در جهان است که در سال ۱۹۰۴ در آمریکا تاسیس گردید. این مؤسسه غیر انتفاعی که بیش از یکصد سال از عمر خود را سپری کرده است با هدف آموزش حرفه ای، فنی و مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه آیینامه و استانداردهای طراحی و اجرای سازه های بتنی و مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعالیت می کند. با گذشت زمان موسسه ACI بعلت کوششهای علمی و آموزشی فراوان و موثر مورد توجه جوامع مهندسی عمران در کشورهای مختلف جهان قرار گرفت و این جوامع بر آن شدند تا شاخه ای از این موسسه را در کشورهای خود ایجاد نمایند و در نهایت این تلاشها به جایی رسید که هم اکنون ACI در جهان بیش از۱۰۰ شاخه دارد.

انجمن مهندسین عمران آمریکا ASCE

معرفی انجمن مهندسین عمران آمریکا ASCE
انجمن مهندسان عمران آمریکا (به انگلیسی: American Society of Civil Engineers و به اختصار: ASCE) انجمن تخصصی مهندسی عمران است که در سال ۱۸۵۲ میلادی بنیان گذاشته شده است و یکی از قدیمی ترین انجمن های مهندسی در امریکا می باشد. این سازمان اکنون بیش از ۱۴۶،۰۰۰ عضو از سراسر دنیا دارد و نیز فعالیت های بسیار زیادی در خارج از امریکا دارد. دفتر مرکزی این انجمن در شهر “رستون (به انگلیسی: Reston)” ایالت ویرجینیا واقع شده است

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی

معرفی انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی
انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی در تاریخ ۱۹ خردادماه ۱۳۹۴ توسط اعضاء هیئت موسس تشکیل و انتخابات جهت شکیل هیئت مدیره و بازرسان انجمن برگزار گردید. انجمن صنفی دارای هیئت مدیره ای مرکب از پنج عضو اصلی و دو نفر عضو علی البدل می باشد که از میان اعضای اصلی برای مدت سه سال انتخاب می شوند. همچنین بازرسان هیئت مدیره شامل دو بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل می باشد که از طرف مجمع جهت یک دوره یکساله انتخاب می گردد.


توجه:تمامی اطلاعات این صفحه در دی ماه 1395 با استفاده از اطلاعات موجود در سایت مراکز فوق جمع آوری گردیده و صحت آن بر عهده آن مرکز می باشد.

آخرین اخبار سازمان سنجش و آموزش کشور

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - انجمن (مجامع علمی و صنفی) مدیریت ساخت و مدیریت پروژه

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - انجمن (مجامع علمی و صنفی) مدیریت ساخت و مدیریت پروژه,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic